برداشت پلان های معماری

برداشت پلان های معماری

برداشت پلان های معماری
برداشت پلان های معماری

برداشت و ترسیم پلان های معماری با تجهیزات نقشه برداری

اکثر ما با نحوه کار معماران عزیز آشنایی داریم . معماران و افرادی که در رشته مهندسی معماری تحصیل کرده اند ، نقشه ها یا همان پلان های معماری را طراحی و ترسیم می کنند . سپس این نقشه ها توسط مهندسانی که در کار ساخت و ساز هستند ، ساخته و اجرا می شوند .

اما افرادِ کمتری با کار مهندسین عمرانی که در کار نقشه برداری هستند آشنایی دارند . مهندسین نقشه بردار ، مانند مهندس بابک اسحاقیان ، کاری دقیقاً معکوس و وارونه را نسبت به مهندسین معماری انجام می دهند . یعنی برای ساختمان هایی که از دوران قدیم ساخته شده اند و نقشه آن ها موجود نیست ، نقشه تهیه می کنند .

به این کار ، اصطلاحاً برداشتِ پلان های معماری یا نقشه برداریِ معماری گفته می شود . در طی این کار ، بابک اسحاقیان به همراه دستیاران خود ، با دوربین ها و تجهیزات نقشه برداری به محل ساختمان می روند و عملیات نقشه برداری را انجام می دهند .

سپس در دفتر شرکت ، نقشه های برداشت شده را با نرم افزارهای تخصصی ترسیم می کنند . در نهایت نقشه ها چاپ می شوند و آماده استفاده می باشند .

اکثر ساختمان هایی که در سال های گذشته و دهه ها پیش ساخته شده اند ، فاقد نقشه می باشند . با انجام این کار ، برای اولین بار نقشه های وضعِ موجود این ساختمان ها تهیه می شود و بر روی کاغذ دیده می شوند .

به ناگهان ، نحوه طراحی و کار معمارانی که در گذشته این ساختمان ها را طراحی کرده اند مشخص می شود . گاهی نقشه های این ساختمان ها ، بسیار حرفه ای و حیرت آور است و افراد با مشاهده آن تعجب می کنند .

نقشه هایی که زمانی توسط یک مهندس معمار به صورت دستی و بر روی کاغذ کشیده شده بودند و به مرور زمان از بین رفته اند یا معلوم نیست کجا هستند ، ناگهان دوباره جان می گیرند و زنده می شوند .

همین مساله ، یکی از جذابیت ها و زیبایی های نقشه برداری است که مهندس بابک اسحاقیان در آن تخصص دارد . شما می توانید با شماره همراه 09124337429 و شماره 09199127896 که دارای نرم افزارهای پیام رسان می باشد ، با بابک اسحاقیان در تماس باشید .